پاییز بهترین زمان برای پوشیدن روسری‌های گرم و کلفت است و هر چه به سمت زمستان برویم جذابیت استفاده از این اکسسوری بیشتر خواهد شد. روسری‌های پاییزه شیک به شما کمک می‌کنند تا زیباترین ترکیب‌ها را در کنار یکدیگر ست کنید و بدرخشید. انواع گره شال و روسری در سبک‌ها و رنگ‌های مختلف تیپ شما را به یک لوک چشم‌نواز و جذاب تبدیل می‌کند. سبک‌های زیر را دنبال کنید:

بستن شال به صورت شل

برای بستن شال به این روش کاربردی و راحت، اول باید شال را طوری روی سر قرار داد که دو طرف شال یکسان باشد و بعد از آن سمت داخلی دو طرف انتهای شال را به پشت گردن برده گره بزنید و شال را مرتب کنید.

بستن روسری بزرگ

با یادگیری این روش ها می توانید هر بار شال و روسری خود را با مدلی جدید ببندید. برای این روش نیز باید روسری را طوری روی سر بگذارید که یک سمت آن کوتاه تر و یک سمت روسری کاملا بلند باشد. قسمت کوتاه روسری را پشت گردن ببرید و در صورتی که می خواهید روسری سفت و محکم روی سرتان باشد می توانید آن را به هند بندتان وصل کنید. بعد قسمت بلند روسری را به سمت پشت ببرید طوری که جلوی روسری حالت گرد و مناسبی به خود بگیرد و آن را در کنار شانه رها کنید. حتی می توانید به جای اینکه روسری را دور گردنتان بپیچید، آن را روی سرتان قرار دهید.

بستن روسری لاکچری

یکی از شیوه های مناسب بستن روسری برای زیر چادر این روش است. برای شروع، روسری را طوری روی سر قرار دهید که دو طرف آن کاملا برابر باشد، سپس زیر چانه را با سنجاق ببندید و روسری را مرتب کنید. بعد یک سمت روسری را پشت گردن و از زیر روسری رد کرده و بپیچید و دوباره به سمت قبل بکشید. حالا دو طرف روسری را گره بزنید و زیر لایه روسری پنهان کنید طوری که گره مشخص نباشد.

بستن روسری پشت سر

گر می خواهید یک مدل بستن روسری برای مانتوی چین دار یا مدل دار انتخاب کنید، بهتر است روسری خود را طوری ببندید که قسمت جلوی روسری فضای کمتری را بگیرد. برای این مدل می توانید روسری را مثل همیشه روی سر قرار دهید بعد به جای اینکه روسری را در جلو و زیر چانه گره بزنید، آن را پشت سر گره زده تا مدل مانتوی شما را نپوشاند.

بستن روسری به شکل شال

اگر عادت به سر کردن روسری دارید ولی می خواهید متفاوت به نظر برسد، این روش قاعدتا برای شما جالب خواهد بود. برای بستن روسری به شکل شال نباید روسری را مثل همیشه روی سرتان قرار دهید. این سری لبه روسری را مثل شال چند سانتی متر تا کنید و از وسط روی سر قرار دهید. بعد دو طرف روسری ر دور گردن بپیچانید و بهم گره بزنید. همینطور به جای گره می توانید از سنجاق نیز استفاده کنید.